Willkommen bei PersonalNetzwerk
        ... mit Personalnetzwerk.net erfolgreich zum Ziel!   

Menü

  Home

  Wir über uns

  Seminare

  Links

  Kontakt

  Impressum


Leistungsangebot und Team Training & Coaching

 - Training 


PersonalNetzwerk: Benutzer Journal


Benutzer Journal
[ Journal Verzeichnis | Erstellen Sie einen Account ]

Mitglieder haben automatisch die Möglichkeit, ihre eigenen Journale anzulegen und Kommentare zu schreiben.

Nagrobki granitowe w rozmaitych fakturach i odcieniach
Geschrieben am: 06-04-2017 @ 08:37 pm

Chyba każdy z nas pragnąłby by po śmierci nie pozostać zapomnianym, tak się dzieje obecnie i tak było zawsze. W związku z tym ludzie stawiali rozmaitego rodzaju monumenty aby upamiętnić danego człowieka, ba, po wielokroć były to całe budowle. W dzisiejszych czasach być może nieco skromniej jednakże też dbamy by po śmierci znaczącej dla nas osoby zostawić jakiś znak po niej. Naturalnie najczęściej jest to nagrobek, który dzisiaj może być istnym dziełem sztuki. Dziś nagrobki to nie tylko kawał płyty z jakiegoś kamienia czy też lastryko. Kamieniarze ściągają kamień z rozmaitych państw żeby wzbudzić zainteresowanie przypuszczalnego petenta, żeby dysponować interesującą ofertę, która przebije inne zakłady.
Jak zdecydujemy się na nagrobek, pierwszą rzeczą którą powinniśmy wypełnić to dobrać należyty surowiec. Większa część ludzi jednakże nie ma o tym żadnego pojęcia, toteż albo postanawia w ciemno, bowiem jej się podoba, bądź liczy na pomoc osoby odpowiedzialnej, zawodowca. Gdy trafimy jednak do niesolidnego producenta nagrobków, możemy zostać orżnięci, nie tylko naciągnięci na spore wydatki, lecz również może nam być zaprezentowany w samych pozytywach jakiś surowiec, którego kamieniarz będzie pragnął się pozbyć. Wybór nagrobka nie jest łatwy, skutkiem tego powinno się z namysłem podejść do problemu. W końcu nie każdego dnia stawiamy nagrobki i raczej wierzymy, że przetrzyma on parę ładnych lat.
W naszym kraju z uwagi na panujący klimat raczej rezygnujemy z nagrobków marmurowych. Na pewno nie obojętna jest też cena, bo marmur jest dużo droższym kamieniem niż granit, jednakże wadą jest mniejsza trwałość, wskutek tego najczęściej wybieranym kamieniem na nagrobki Poznań jest właśnie granit. Wprawdzie pomału zaczyna się również przyjmować moda z państw zachodnich na nagrobki metalowe, ale jednak w Polsce w tej chwili królują nagrobki granitowe o regularnym zarysie prostokąta z pionowo ustawioną taflą. Mimo tych samych układów nagrobków granitowych, różnią się one od siebie odcieniem i strukturą włókien, śmiało można rzec, że nie ma dwóch takich samych nagrobków granitowych. przyjęte jest, iż na nagrobkach piszemy imię oraz nazwisko zmarłego, a także datę urodzin oraz śmierci. Wielokrotnie też zamieszczamy dekoracyjnym pismem napis nagrobny, czasem jest to sentencja z biblii, czasami pewien fragment liryki z reguły ma na celu powiedzieć nam trochę o zmarłym. Na większości nagrobków widnieje również wklejone zdjęcie.
Nagrobek jest dość kosztowną lokatą, należałoby wobec tego w detalach wskazać swoje oczekiwania a także potrzeby. Można zdać się na zdanie wykonawcy, lecz trzeba uświadomić sobie, iż jego propozycja ma możliwość absolutnie różnić się od naszych oczekiwań dlatego że przede wszystkim nie znał on zmarłej osoby, więc może to być absolutnie nietrafiona myśl, nie mająca ani trochę wspólnego z pasjami, życiem oraz dążeniami osoby dla której będzie nagrobek, a finalnie nagrobek ma okazać to jak pamiętamy zmarłego.
Happy.gif


Letzte Aktualisierung am 06-04-2017 @ 08:37 pm


mehr anzeigen
mehr anzeigen
Benutzer Profil
Benutzer Profil
Create an account
Erstellen Sie einen Account
Journal ©
 
  


created by m@trixline
(C)2002


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Erstellung der Seite: 0.06 Sekunden